Škola Výmolova

Střední škola

Maturitní ples 4. ročníku Výmolova

19/01/2023

 

odkaz: FACEBOOK

 

                   

                          QR kód Facebooku

 

 

 

 

Vánoční koupel ve Vltavě

10/01/2023

Ahoj! Chtěl bych se s vámi podělit o svůj zajímavý zážitek!

     Asi před rokem proběhla ve škole taková debata. Učitel přišel s nápadem, že se za rok, o Vánocích 2023, jako otužilci ponoříme v Praze do studené Vltavy! Na všechno se samozřejmě zapomnělo, a rok utekl jako voda… ?  Těch dobrovolníků, co se k tomu tenkrát upsalo, bylo hodně, ale když došlo na den D o letošních Vánocích, byla spousta nemocných, nebo lidí po nemoci… Zkrátka, zbyli jsme ČTYŘI!! 2 kluci, 2 holky.  A mě se honilo hlavou, jestli to není blbost, nechci být zase nemocnej, nechci prochladnout, chci si užít svátky, nechci začít nový rok nemocí! Jak na novej rok, …znáte to…! Já to ale chtěl zkusit, je to CHALLENGE!

     V úterý 20. prosince 2022 jsme dojeli k Černému koni v Braníku a došli k Vltavě. Byl mráz! Normálně jsem se bál! Jak jsem stál na tom sněhu a měl před sebou tu ledovou vodu, úplně se mě zmocnila panika! Musel jsem se povinně nechat navázat lanem za zápěstí. Prej kvůli bezpečnosti, kdyby se se mnou ve vodě něco stalo, aby se mnou měli kontakt…

     Pak jsem se rozeběhl do vody a plácnul tam sebou! Ty kráso! To byl šok! To je ledárna! Úplně to mnou projelo!! A jak jsem se vynořil, nemohl jsem se pořádně nadechnout! Snad se o mě pokoušel infarkt! Jen jsem lapal po dechu… ? V tom jsem pochopil to lano uvázaný k zápěstí… Málem to tam se mnou šlehlo! Jak kdyby mi to vyrazilo dech…! Radši nechci domyslet, co by se mohlo stát, kdybych ten provaz neměl… Najednou jsem se s ním cítil bezpečněji.

     Po vyběhnutí z vody ven mi začalo být teplo. Vůbec jsem se neklepal, žádná kosa! Teplíčko! Na pohodu a pomalu jsem se oblíkal… Cítil jsem se jak někde ve vytopený místnosti! Úplná pohodička…

     A bylo po všem! Jeli jsme domů. Myslím, že na to budu rád vzpomínat…

     A za rok zase! Pojďte do toho s námi, ať je nás víc!! ?

Jan Hromas

 

Jak jsem se cítila u otužování

     Na začátku se mi nechtělo tolik do vody, ale když jsem viděla ty lidi, kteří mi podporovali, že to zvládnu, tak jsem šla do toho. Vlezla jsem do vody a ve vodě jsem se cítila zvláštně, mrzlo mi tělo a skoro jsem ho necítila. Nakonec jsem vše zvládla, ani jsem se nestyděla převlékat, mě hlavně zaleželo, abych nenastydla. Cestou do školy mi mrzly chodila, ale pak mi bylo teplo a byla jsem z toho unavená. Jsem ráda, že jsem to zkusila. 

Zdeňka Martincová

 

Poznámka učitele:  

  • Podmínkou pro koupel bylo, aby byl otužilec zcela zdravý, a aby v posledních 14 dnech před koupelí nevykazoval žádné příznaky onemocnění horních cest dýchacích.
  • Vyšlo to krásně! Z každého ročníku zbyl/a právě jeden/jedna statečný/á.
     V průběhu následujících vánočních svátků až doposud (zapsáno 5.1.2023) nikdo z koupajících se neonemocněl…!

 


VÁNOČNÍ HRA O RÁJI

22/12/2022

     V úterý 20. prosince 2022 bylo u nás ve škole prezentováno divadelní představení 9. třídy, ve kterém nám slyšící děti zahrály Hru o Ráji. Na divadlo jsme se šli podívat s celou střední školou.  Bylo totiž tlumočené do uměleckého znakového jazyka a na tlumočení se podíleli i někteří vybraní spolužáci ze střední školy. Divadlo se nám líbilo!

 


TURISTICKO-ADAPTAČNÍ KURZ SŠ NA PETRÁŠCE V KRKONOŠÍCH (5. - 9. 9. 2022)

5/10/2022

 

FOTOGALERIE ZDE.

 


NÁVŠTĚVA Z GALLAUDETOVY UNIVERZITY

26/09/2022

     

       22. září 2022 k nám do Výmolovy školy přijela zahraniční návštěva z Ameriky. Roberta Daniels a její syn Dakota Daniels nám představili Gallaudetovu Univerzitu, se kterou jsou oba spojení. Roberta je na ní v současnosti zástupkyní ředitele a Dakota absolvoval jeden z oborů zaměřený na média. Ve svém vystoupení nám přiblížili, jak u nich vypadá studium, představili nám studijní obory a sportovní kluby a celkově vykreslili tamní atmosféru. Promítli nám i propagační video. Na závěr nám rozdali náramky a nálepky na památku. Přednáška o Gallaudetově Univerzitě pro nás byla zajímavá a vyprávění se nám líbilo.

 

Fotogalerie zde.

 


NOC LITERATURY

26/09/2022

       Minulou středu (21. 9. 2022) se konal 16. ročník Noci literatury. Lidé mohli navštívit čtení různých knih od zahraničních autorů. Spolek Kukátkoo se zasadil o to, aby pět úryvků z knih od autorů z Rakouska, Portugalska, Slovinska, Itálie a Irska bylo přeloženo do českého znakového jazyka (ČZJ). Překlady realizovali neslyšící umělci za asistence slyšících tlumočníků ČZJ a všechny byly opravdu krásné! Jen pevně doufám, že se příště podaří přeložit pro zaujaté neslyšící diváky třeba 15, nebo klidně i více úryvků knih!

 

Fotogalerie zde.

 


PŘEDNÁŠKA O ŠIKANĚ

26/09/2022

     

       V úterý 13. 9. 2022 navštívil naši školu psychoterapeut Tomáš Majtán s přednáškou o šikaně. Nejdříve nám rozdal lístečky s modelovými situacemi a my jsme měli rozhodnout, jestli jde o šikanu, nebo ne. Potom jsme si šikanu definovali. Mluvili jsme o tom, že naše zákony vlastně šikanu „neznají“. Taky zaznělo, jaký je rozdíl v trestní odpovědnosti mladistvých a plnoletých osob. Důležitá informace byla, že kdo šikaně jen pasivně přihlíží, ten se na ní vlastně podílí! Přednáška nám dala hodně zajímavých informací.

 

Fotogalerie zde.

 


DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023

10/9/2022

 

V těchto dnech bude možnost navštívit naši stomatologickou laboratoř a nahlédnout do výuky v učebnách, kde podáme jakékoliv informace žákům a jejich rodičům. 

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

  • Pondělí 10. 10. 2022 od 13.00 do 17.00
  • Pondělí 9. 1. 2023 od 13.00 do 17.00

 

LETÁK je zde k dispozici. 

Případným zájemcům umožníme po předběžné domluvě prohlídku školní budovy (včetně laboratoře) i mimo oficiální dny otevřených dveří. 

 

V případě vyhlášení od MZČR o omezení osobní přítomnosti návštěv na střední škole provedeme DOD on-line. Bližší informace o případném DOD on-line budou vyhlášeny.

 

Chcete-li se o naší škole dozvědět další podrobnosti, kontaktujte nás prosím:

Telefon: 739 571 513 (jen SMS)

E-mail: david.jorda@vymolova.cz  

 

Mgr. David Jorda, neslyšící zástupce ředitelky pro střední školu

 


VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA NAŠÍ STŘEDNÍ ŠKOLY

10/9/2022

Videoprohlídka z předloňského záběru je k dispozici zde.

Těšíme se na viděnou s novými uchazeči a jejich rodiči, Mgr. David Jorda (zástupce ředitelky pro SŠ)

 


PROPAGAČNÍ VIDEO NAŠÍ ŠKOLY

15/11/2021

 


ŠKOLA VÝMOLOVA – NAŠE ŠKOLA OD VZNIKU PO SOUČASNOST VE FILMOVÉ PODOBĚ

21/2/2022

Školní tvůrčí dílna MTD vytvořila film o naší škole k jejímu 95. výročí. Seznámí vás nejen se vznikem školy, ale především vás provede jejím současným provozem.

 


 

 

AKTUALITY

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A ZÁPISY DO MŠ A ZŠ
30/01/2023
více
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY PRO SLUCHOVĚ POSTIŽENÉ
19/01/2023
více
FEUERSTEINOVO INSTRUMENTÁLNÍ OBOHACOVÁNÍ
01/12/2022
více
VÍCE

SPONZOŘI

VÍCE